Profilaktyczne badania lekarskie

Objawy ciąży są różne. Sprowadzają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Istnieją także symptomy, jakie w regule są odpowiednie dla wszystkich osób. Stosuje się do to opuchnięć nóg i rąk (zwłaszcza w ciągu lata), krwawienia dziąseł lub i zgaga w ciąży. I o ile w częstym stopniu nie cierpieliśmy z aktualnym punktu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, oczywiście w przebiegu ciąży obawiamy się przyjmować jakieś leki, pamiętając, że w liczbach miesiącach ciąży każdy kolejny lek negatywnie przychodzi na dobry rozwój dziecka. Jak wtedy w pozytywny i bezkolizyjny sposób poradzić sobie z ostatnią uciążliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Stanowi więc wina progesteronu, który zamierza śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym niemniej pamięta więcej swoje szkodliwe działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega więc na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, stoi się wypychana przez dodającą się macicę i wchodzi z powrotem do przełyku. I akurat to powoduje zgagę, czyli pieczenie w gardle a za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, i czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w ostatnim sukcesu gdy wysoce można podawać sposoby na zgagę dostępne bez recepty w aptece. Chodzi tylko doświadczyć na reklamie, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ środków jest dodatkowy do korzystania także przez pani w ciąży. Lecz w wypadku niechęci do ostatniego sposobu leków, można zacząć kilka sprawdzonych, domowych środków na szarpaninę ze zgagą. Tak więc, skutecznie zmniejszają objawy zgagi imbir (tak toż w wypadku ciasteczek imbirowych, jak również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Dodatkowo skuteczną drogą istnieje jednocześnie picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na materiały, których odstawienie pomoże w przeciwdziałaniu powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, złe i pikantne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy