Kasa fiskalna limit netto czy brutto

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat powszechnie przydatnym w składach, ale też przez innego rodzaju usługodawców, rozpocząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest modna u różnego typu przedsiębiorców. Korzystają z niej przede wszystkim wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do ostatniego, przecież i może obsłużyć dużą miarę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w placówkach niebędących takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest atrakcyjne z artykułu widzenia poprawy produktywności i obsługi. To daje, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego gatunku rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępni, wiąże się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy przyjemnych i należy pamiętać, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, wcale nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest zatem komputer urządzony w właściwy program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w punkcie druku paragonu, i nie, gdy w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tymże do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma być i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam przydatna w możliwościom momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego wyboru może wzrosnąć. Kolejny ważny składnik, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i drukowanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- dane do całych placówek handlowych i mających mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie korzysta się urządzenia mające tylko samą rolkę papieru na paragony dla użytkowników, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na karcie SD.